(ВИДЕО) Линдзи Грам до Пелоси: „Ти можеш да го скинеш говорот на Трамп, но не можеш да ги скинеш неговите достигнувања“

Од:

Во своето обраќање за Фокс, сенаторот Линдзи Грам кажа дека од кога Трамп е на функцијата претседател, армијата е најдобра како во времето на Реган, економијата има голем раст, терористите се мртви.

Тој нагласи дека Трамп ќе биде реизбран на претседателските избори оваа година.

„Овој говор на Трамп, ако сте социјалисти тогаш за вас е говор од пеколот, бидејќи претседателот говореше за слободата, моќта на индивидуалецот наместо на државата, економскиот просперитет“, кажа Грам.

„Ти можеш да ги скинеш говорот на Трамп, но не и неговите достигнувања“ и порача сенаторот на Ненси Пелоси.

Би можело да ве интересира

Фејсбук и Инстаграм ги вратија профилите на Трамп

Катерина Павлова-Николовска

САД се подготвуваат за инагурацијата на Бајден: Сите 50 држави во состојба на готовност

Катерина Павлова-Николовска

Трамп ќе оди за Флорида на денот на инаугурацијата на Бајден

Жарко Настоски

Почина поранешниот личен лекар на Трамп

Ана Ололовска

Сенатот веројатно ќе го осуди Трамп и ќе му забрани повторно да се кандидира, пишуваат медиумите

Жарко Настоски

Трамп се скарал и со адвокатот Џулијани, наводно одбивал да му ги исплати хонорарите

Жарко Настоски