(ВИДЕО) Едно лице загина, а неколку се повредени во напад во Франција

Од:

Едно лице загина, а неколку се повредени во нападот што се случи вечерва во францускиот град Руан. На терен се бројни медицински и полициски екипи.

Нападот се случил околу 21 часот. Според неофицијални информации, непознато лице избодело неколку лица со нож.

Иако прво се шпекулираше дека се работи за терористички напад, првите резултати покажуваат дека на убиството му претходела тепачка меѓу неколку лица.

Засега не се познати други детали.

Би можело да ве интересира

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

ВИДЕО: Во Франција горат 900 тони литиумски батерии

Во Франција, бројот на случаи на сифилис се зголеми за 110% за две години

Тројца повредени во напад со нож во Париз

Франција бара од Приштина веднаш да ја прекине одлуката за забрана на динарот

Лондон: Девет лица се повредени со киселина, жена и деца се префрлени во болница

Горан Наумовски