ВИДЕО: Две лица загинаа во пад на мал авион во Америка

Од:

Две лица загинаа кога утрово се урна мал авион во близина на регионалниот аеродром Тупело во Мисисипи, изјави шефот на противпожарната служба на Тупело, Мајкл Муди, за CBS News.

Идентитетите на загинатите не се објавени, ниту за каков тип на авион се работи.

Чарлс Џонсон, очевидец на несреќата, изјави за CBS News WCBI дека тој и неговата сопруга возеле по блискиот пат кога виделе пламен и црн чад околу авионот. Застанале, но не можеле да се доближат до авионот поради пламените јазици. Тој рече дека се е полно со урнатини.

За три минути на местото на настанот пристигнале пожарникари, итната помош и припадници на Националната гарда.

Би можело да ве интересира

Повеќе од 100 пожарникари се борат со шумскиот пожар во Јута

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Горан Наумовски

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Горан Наумовски

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил