ВИДЕО: Бајден повторно се „изгуби“, залута во празно па им салутираше на Зеленски и Мелони

Од:

Американскиот претседател Џо Бајден со своето однесување веќе подолго време предизвикува загриженост и сомнеж за неговото ментално здравје. Списокот на незавидни моменти е предолг, од мешање имиња на луѓе и држави, заборавеност, поздравување со мртвите и бројни други непријатни моменти.

Светските лидери моментално се во Италија на состанокот на Г7 чиј домаќин е италијанската премиерка Џорџија Мелони.

Снимките кои кружат на социјалните мрежи покажуваат дека Бајден навидум се изгуби и се оддалечува од своите колеги за време на демонстрациите за скок со падобран.

Мелони потоа го повлече за ракав и го врати кај другите светски лидери, по што Бајден видно збунет ги стави очилата за сонце.

Ова не беше единствениот инцидент на Бајден на самитот на Г7. Пред тоа, на едно видео се гледа како американскиот претседател неспретно и салутира на Мелони пред па ја напушта бината.

Истото го направи и со украинскиот претседател Володимир Зеленски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трамп ја прифати републиканската номинација: „Бајден ќе почне трета светска војна“

Катерина Ѓуровски

Бајден има корона

Првото истражување на јавното мислење по обидот за атентат: Трамп во водство пред Бајден

(ВИДЕО) Бајден кратко и се обрати на нацијата: Разговарав со Трамп, благодарен сум што е добро

Бајден и се обрати на нацијата од својот дом: „Се обидов да дојдам до Трамп“

Демократите собраа „одбор против Бајден“, целта е да се смени кандидатот за претседателските избори