Украинците бегаат во Унгарија

Од:

Унгарија приведе 32 Украинци кои илегално ја преминале границата во Закарпатската област, изјави денеска портпаролот на Украинската државна гранична служба, Андриј Демченко, пренесува Киев Индипендент.

Потврдата за приведувањето дојде по информациите дека камион Газ-66 ја преминал границата на делницата Косино и Велики Бихан и влегол во Унгарија во неделата. Украинските граничари привеле неколку мажи кои би можеле да бидат вмешани во нелегално преминување на границата, додаде Демченко.

Би можело да ве интересира

Ако победи Трамп, финансискиот товар за помош на Украина ќе се промени на штета на ЕУ тврди Орбан

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се шири снимка: „Украинец во цивилна облека истрела крстаречка ракета кон Русите од рамо“

Признаа: „Се обидовме да го убиеме Путин“

(ВИДЕО) Зеленски: Сите ги чекате изборите во САД, Украина не може да чека до нември

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Хезболах со дрон ги снимал израелските воени бази и го објави видеото

(ВИДЕО) Украинските партизани објавија снимка: Ја саботиравме клучната пруга во Русија