Украина: Русите ја гранатираат областа Харков

Од:

Еден цивил е повреден по руски напад во кој е оштетен облакодер во селото Клухино-Башкиривка, 42 километри источно од Харков, соопшти портпаролот на украинската државна служба за вонредни состојби во регионот Харков, пренесува The Kyiv Independent.

Би можело да ве интересира

Претседателката Сиљановска-Давкова на отворањето на Самитот за мир во Украина

Шолц: Русија во иднина ќе мора да учествува на конференција за Украина

Предраг Петровиќ

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја

Мудрик: Ќе играм на Европското првенство, додека моето семејство дење и ноќе се соочува со руски проектили

Предраг Петровиќ

Русија ги претстави „змејовите“-новите фрлачи на пламен

Предраг Петровиќ

Сиљановска Давкова од Конференцијата за Украина: Потребен е нов Маршалов план