Трамп: Странците кои ќе дипломираат на универзитет во САД треба веднаш да добијат „Зелена карта“

Од:

Републиканскиот претседателски кандидат во САД, Доналд Трамп, предложи странците кои ќе дипломираат во Америка „автоматски“ да добијат „Зелена карта“ заедно со дипломата за да останат во земјата.

„Ако сте дипломирале на колеџ, мислам дека треба автоматски да добиете „Зелена карта“ како дел од вашата диплома за да можете да останете во оваа земја“, рече Трамп на подкастот „All-In“, објави денеска Ројтерс.

За време на интервјуто, Трамп ја обвини пандемијата на коронавирус затоа што не можеше да ги спроведе сите мерки што ги сакаше додека беше претседател.

Би можело да ве интересира

Трамп: Го победив Бајден пред три дена, сега на ред е лажливата Камала Харис

Директорот на ФБИ откри нови детали за нападот врз Доналд Трамп

Директорката на Тајната служба поднесе оставка поради атентатот на Доналд Трамп

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Камала Харис обезбеди доволен број делегатски гласови за номинација и над 80 милиони долари за само 24 часа

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Путин во боите на виножитото, Бајден во инвалидска количка, Трамп во затворски комбинезон – Вештачката интелигенција и светските лидери на модната писта

Синот на Трамп го исмева Зеленски