Страшен случај на злоставување во Тексас: Киднапирале девојка и ја силувале

Од:

Брачен пар од Тексас е уапсен и обвинет откако наводно киднапирале 18-годишна девојка, ја врзале за кревет во нивниот дом и ја силувале со недели, соопштија властите.

Хозе Рејес (31) и Жаклин Месијас (29) беа уапсени откако наводната жртва успеала да побегне низ прозорецот од нивниот дом, а потоа оделе од куќа до куќа за да ги предупредат соседите, објави Фокс 29.

Таа им кажа на властите дека го запознала Рејес на едно место пред еден месец и дека тој ја убедил да дојде во неговата куќа.

Но, кога дошла во неговата куќа двајцата ја фатиле, ја врзале и ја држеле во соба околу 30 дена.

„Тие ја држеа против нејзина волја и почнаа сексуално да ја злоставуваат“, велат властите.

Кога девојката сфатила дека киднаперите не се дома, успеала да се ослободи и да побегне низ прозорецот.

Боса одела од куќа до куќа и барала помош од соседите.

Полицајците кои пристигнале на местото на настанот забележале траги на нејзините раце и нозе кои укажувале дека е врзана.

Таа била пренесена во болница на преглед, додека киднаперите биле уапсени кога се вратиле дома.

Инспекторите се обидуваат да ги откријат деталите за случајот и поврзаноста на жртвата и наводните киднапери и дали е пријавено исчезнувањето на девојчето.

Би можело да ве интересира

Објавена нова проценка на САД: На Украина и се заканува катастрофа до пролет

ВИДЕО: Американец до смрт ја претепал 5-годишната ќерка, телото го чувал во торба

(ВИДЕО) Иран ги трие рацете; Хутите ја запленија американската „жолта направа“

Девојче исчезна во Тексас на пат кон училиште, нејзиното тело е пронајдено во река

Во САД: Малолетник со пиштол уби крадец

Властите во Канзас Сити открија како започнало пукањето на прославата на шампионатот