Србин е уапсен во Австрија за силување жена

Од:

Таксист (49) од Србија кој живее и работи во Австрија е уапсен под сомнение дека силувал жена во декември минатата година.

Според информациите на Кроне, жената нарачала возење во Флоридсдорф-Виена на 13 декември 2023 година во попладневните часови.

Сепак, возачот наводно не ја однел до саканата дестинација. Наводно ја спречил жената да излезе од возилото и со употреба на сила ја принудил на сексуални дејствија.

После тоа жената пријавила се во полиција, која минатата среда му влегла во трага на Србинот.

Мажот е уапсен и е во затвор. Случајот сега е кај виенскиот јавен обвинител.

Би можело да ве интересира

Малолетник од Скопје осомничен за обид за силување на девојче

Малолетничка од Црна Гора сакала да изврши напад во Грац

Горан Наумовски

Притвор за таткото од Крушевац кој се обидел да ја силувал 13-годишната ќерка

Скопјанец во МВР пријавил дека била силувана неговата малолетна внука

Скандал во Премиер лигата: Уапсени двајца фудбалери поради силување

МВР: 26-годишен маж сакал да силувала 68-годишна жена