Спасени се сите патници од хеликоптерот кој падна во океанот во близина на Норвешка

Од:

Сите шест патници од хеликоптерот што се урна во Атлантскиот Океан кај Норвешка се спасени.

Веста за падот на хеликоптерот ја потврди и норвешката полиција.

Се уште не е позната состојбата на спасените патници.

Норвешкиот јавен сервис НРК јавува дека на местото на инцидентот западно од градот Берген има неколку возила за итна помош.

Директорката на „Бристов Норвешка“, Хајди Волф Бројк изјави дека хеликоптерот и припаѓа на компанијата што ги превезува екипажите до нафтените инсталации во Северното Море.

Би можело да ве интересира

Насилник со нож нападнал неколку лица: Полицијата го совладала напаѓачот

Македонец доживеал мозочен удар во Унгарија, денеска е префрлен во Скопје со медицинскиот хеликоптер

Катерина Ѓуровски

Норвешка го зголеми бројот на регрути: Мора да имаме доволно луѓе, ќе ни требаат се повеќе и повеќе

Министерството за одбрана ќе набавува повеќенаменски транспортни хеликоптери

Исчезна хеликоптер во Норвешка, започната е спасувачка акција по преживеаните

ВИДЕО: Норвешки крузер со илјадници патници блокиран кај Маурициус поради страв од колера