Седум ранети во рускиот напад на Киев, меѓу кои и деветгодишно девојче

Од:

Деветгодишно девојче е меѓу седумте повредени откако Русија утринава изврши воздушен напад во Киев, изјави градоначалникот на главниот град.

Во објава на Телеграм, градоначалникот Виталиј Кличко рече дека повредените се пријавени во областа Дарнички во главниот град.

– Дете и 18-годишна девојка се хоспитализирани откако остатоци паднале од инфраструктурен објект, рече тој.

Би можело да ве интересира

Признаа: „Се обидовме да го убиеме Путин“

(ВИДЕО) Зеленски: Сите ги чекате изборите во САД, Украина не може да чека до нември

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Хезболах со дрон ги снимал израелските воени бази и го објави видеото

(ВИДЕО) Украинските партизани објавија снимка: Ја саботиравме клучната пруга во Русија

ВИДЕО: Украинците го возвратија ударот, испратија десетици дронови на Русија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Украина во шок по нападот на Киев, десетици мртви и стотици повредени: Се очекува реакција од НАТО

Катерина Ѓуровски