Сателитски снимки покажуваат огромна колона луѓе кои бегаат од Украина

Од:

Нови сателитски снимки покажуваат огромен сообраќаен метеж додека илјадници луѓе се обидуваат да ја напуштат Украина и да преминат во Романија.

Maxar Technologies вели дека сликите направени во близина на граничниот премин Сирет во југозападна Украина, покажуваат колона од автомобили и камиони долга 6,5 километри.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американски снајперист во Украина: Мора да го запреме Путин

ВИДЕО: Русија жестоко нападна неколку украински градови, најтешко погоден Харков

Катерина Ѓуровски

Украина тврди дека соборила руски хелкоптер, Русите велат сам паднал

Голема победа за двајца руски милијардери, ЕУ мора да им ги укине санкциите

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Експлозии од двете страни на границата, Русија и Украина се напаѓаат со дронови

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Силна експлозија во руски град, украинците тврдат дека погодиле фабрика за авиони

Катерина Ѓуровски