Русија издаде налози за апсење на двајцата главни украински генерали

Од:

Руското Министерство за внатрешни работи стави две високи украински воени лица на листата на барани неколку часа по серијата напади со беспилотни летала во московскиот регион.

Станува збор за Валериј Залужни, врховен командант на украинските вооружени сили и Олександр Сирски, командант на украинските копнени сили.

Рускиот истражен комитет исто така ги истражува Сирски и Залузни за гранатирање „цивили и цивилни објекти во Донбас“.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Се шири снимка: „Украинец во цивилна облека истрела крстаречка ракета кон Русите од рамо“

Признаа: „Се обидовме да го убиеме Путин“

(ВИДЕО) Зеленски: Сите ги чекате изборите во САД, Украина не може да чека до нември

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Хезболах со дрон ги снимал израелските воени бази и го објави видеото

(ВИДЕО) Украинските партизани објавија снимка: Ја саботиравме клучната пруга во Русија

ВИДЕО: Украинците го возвратија ударот, испратија десетици дронови на Русија

Катерина Ѓуровски