Ритер: Eден ден ќе се разбудите и ќе го видите руското знаме над Киев

Од:

Русите напаѓаат, а Украинците се повлекуваат, изјави поранешниот американски разузнавач Скот Ритер.

Како што рече, Русија има многу опрема, а на Украинците практично не им остана ништо бидејќи практично се е уништено. Ритер оцени и дека Западот лаже за реалната состојба на фронтот.

– Русите победуваат, еден ден ќе се разбудите и ќе го видите руското знаме над Киев. И луѓето кои ги следат само западните медиуми ќе се запрашаат – како е можно ова кога Русија губеше цело време, додаде тој.

Би можело да ве интересира

Ројтерс: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина, но има услов за тоа

Загриженост во Киев: Русија најде решение за моќното оружје на Украина

Горан Наумовски

Двајца цивили загинаа во украинскиот ракетен напад на Крим

Во рускиот воздушен напад врз Харков, најмалку 10 лица се ранети

Горан Наумовски

Загина еден од најдобрите украински пилоти

Буданов: Ситуацијата во регионот Харков станува критична за вооружените сили на Уркаина