Путин: Русија не планира да испраќа нуклеарно оружје во вселената

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека Москва не планира да испрати нуклеарно оружје во вселената.

Во рускиот Совет за безбедност тој посочи дека неутрализацијата на заканите во вселената секогаш мора да биде приоритет за таа земја, пренесоа руските медиуми.

Неидентификувани извори во САД тврдат дека Русија развива вселенско антисателитско нуклеарно оружје, а Путин нагласи дека се противи на нуклеарното оружје во вселената.

Би можело да ве интересира

На Путин му беше врачен претседателски сертификат: ЦИК ја потврди неговата победа на изборите

Путин: Никогаш не се откажавме од мирното решавање на споровите со Украина

Путин нареди мобилизација на 150.000 војници

Путин: Обвинувањата дека Русија ќе ја нападне Европа по Украина се целосна глупост

Путин: Бескрајната река на таленти го прави народот на Русија непобедлив

Обраќање на Путин: Ќе плати оној кој застана зад терористите

А1он