Путин потпиша указ за состав на новата влада на Руската Федерација

Од:

Рускиот претседател Владимир Путин потпиша указ за состав на новата Влада, откако претходно денеска Државната дума одобри 16 номинации за министри и 10 вицепремиери, пренесоа руските медиуми.

Советот на Федерацијата, Горниот дом на руската Дума, ја заврши дводневната консултација за кандидатите за позициите шефови на безбедносните агенции и специјалните служби предложени од претседателот Путин, пренесува РИА Новости.

Би можело да ве интересира

Путин e во посета на Виетнам

Горан Наумовски

Русија и Северна Кореја потпишаа Сеопфатен договор за стратешко партнерство

Горан Наумовски

САД и Јужна Кореја загрижени за посетата на Путин на Северна Кореја

Путин најави нов мировен предлог

Путин: Арктикот е многу важен за Русија, главните ресурси се таму

Западот ја премина црвената линија на Путин: Ние ќе ги вооружиме вашите непријатели