Медиуми: Експлозија на воениот аеродром на Крим, затворен дел од автопатот

Од:

Во градот Џанкој, на Крим, се слушнале експлозии во околината на воениот аеродром во близина на овој град, изјавиле жителите, пренесува Укринформ.

Министерството за транспорт на Крим, под руска управа, соопшти дека делот од автопатот Џанкој-Феодосија е привремено затворен за сообраќај и дека е организирано заобиколување, пренесува РИА Новости.

Во соопштението на министерството не е наведена причината за затворањето на автопатот, а не се наведува дека дошло до експлозија кај Џанкој.

Би можело да ве интересира

Ројтерс: Путин е подготвен да стави крај на војната во Украина, но има услов за тоа

Загриженост во Киев: Русија најде решение за моќното оружје на Украина

Горан Наумовски

Двајца цивили загинаа во украинскиот ракетен напад на Крим

Во рускиот воздушен напад врз Харков, најмалку 10 лица се ранети

Горан Наумовски

Загина еден од најдобрите украински пилоти

Буданов: Ситуацијата во регионот Харков станува критична за вооружените сили на Уркаина