Кремљ: Ракетите испорачани од САД нема да ја променат ситуацијата на бојното поле

Од:

Американските испораки на ракети АТАКМС со долг дострел и тенкови Абрамс за Украина нема да ја променат ситуацијата на бојното поле, соопшти Кремљ.

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, исто така рече дека руската војска постојано учи да се прилагодува на новите видови оружје.

Би можело да ве интересира

Ако победи Трамп, финансискиот товар за помош на Украина ќе се промени на штета на ЕУ тврди Орбан

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Се шири снимка: „Украинец во цивилна облека истрела крстаречка ракета кон Русите од рамо“

Признаа: „Се обидовме да го убиеме Путин“

(ВИДЕО) Зеленски: Сите ги чекате изборите во САД, Украина не може да чека до нември

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Хезболах со дрон ги снимал израелските воени бази и го објави видеото

(ВИДЕО) Украинските партизани објавија снимка: Ја саботиравме клучната пруга во Русија