Инцидент во Анкара: Прво се расправаа, па се истепаа поддржувачи на Киличдароглу

Од:

Во Анкара денеска избија помали судири меѓу приврзаниците на кандидатот за претседател на турската опозиција Кемал Киличдароглу.

Дописникот на ТАСС јави дека група од околу 50 до 60 луѓе, главно млади мажи, се собрале пред седиштето на опозициската Републиканска народна партија.

Вербална расправија, која избила меѓу одредени приврзаници на Киличдароглу, прерасна во тепачка.

Би можело да ве интересира

Студенти од Таџикистан и Пакистан се степале во Тетово

А1он

(ВИДЕО) Во Аргентина: Се степаа хулигани и полицијата, се спасуваа деца од стадион

Тројца исчезнати во хеликоптерска несреќа во Турција, еден пожарникар пронајден жив

(ВИДЕО) Босанка со пендрек во кафеана го нападна сопругот и неговата љубовница

Горан Наумовски

Се истепаa двајца скопјани, па заедно завршија во болница

Горан Наумовски

ВИДЕО: Голема спасувачка акција за извлекување на Американец загавен во пештерски комплекс во Труција

Катерина Ѓуровски