Бен Афлек ja отфрли можноста да се кандидира за местото на Џон Кери во Сенатот

Од:

Американскиот актер Бен Афлек ја отфрли можноста дека ќе се кандидира за сенаторското место на Џон Кери, номиниран минатиот петок за државен секретар за вториот мандат на Барак Обама.

Афлек, кој е и режисер, ја исклучи можноста да биде кандидат на демократите за сенатор од државата Масачусетс. Тој призна дека „многу ја сака таа држава, но таму има феноменални личности, кои би се бореле за испразнетото место на Џон Кери во Сенатот“.

Афлек истакна дека САД ќе имаат „одличен државен секретар во личноста на Џон Кери“.

Би можело да ве интересира

Администрацијата на Бајден бара од Конгресот да одобри продажба на гранати на Израел

Катерина Ѓуровски

Вашингтон ја блокираше резолуцијата на ОН за итен прекин на огнот во Газа

Катерина Ѓуровски

САД: Полицијата уапси маж кој пукаше пред синагога

Напаѓачот од Лас Вегас, долгогодишен професор, имал листа за отстрел

(ВИДЕО) Пукотница на Универзитетот во Лас Вегас, американските медиуми јавуваат за повеќе жртви

Горан Наумовски

Кочо Анѓушев и неговата фамилија ставени на црната листа на САД

А1он