Бен Афлек ja отфрли можноста да се кандидира за местото на Џон Кери во Сенатот

Од:

Американскиот актер Бен Афлек ја отфрли можноста дека ќе се кандидира за сенаторското место на Џон Кери, номиниран минатиот петок за државен секретар за вториот мандат на Барак Обама.

Афлек, кој е и режисер, ја исклучи можноста да биде кандидат на демократите за сенатор од државата Масачусетс. Тој призна дека „многу ја сака таа држава, но таму има феноменални личности, кои би се бореле за испразнетото место на Џон Кери во Сенатот“.

Афлек истакна дека САД ќе имаат „одличен државен секретар во личноста на Џон Кери“.

Би можело да ве интересира

САД: Ќе работиме со Северна Македонија и Грција да го одржaт Договорот од Преспа

Во САД се пронајдени 200 деца кои се бараа како исчезнати

Горан Наумовски

Американските бази во Европа во состојба на готовност поради можни терористички напади

Вашингтон пост: Од почетокот на војната, САД му дадоа на Израел 6,5 милијарди долари помош

Горан Наумовски

Нова трагедијата во Флорида: Девојче почина во вжештен автомобил

(ВИДЕО) Бајден прогласи состојба на голема катастрофа во Ново Мексико