Алексеј Данилов: Ситуацијата во Киев е под контрола на украинските вооружени сили

Од:

Секретарот на украинскиот Советот за национална безбедност и одбрана, Алексеј Данилов утрово изјави дека ситуацијата во Киев е под контрола на Вооружените сили на Украина.

Данилов нагласи дека во моментов во главниот град на Украина се водат активни борбени операции. Тој побара од граѓаните на Киев да останат смирени, да внимаваат и да не излегуваат на улица.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Украина објави дека собори руски дрон

Путин нареди засилени безбедносни мерки на руската граница

Русија: Ни избегаа седум војници, еден е убиен кога сакаше да се предаде

Горан Наумовски

Шефот на Вагнер му се заканува на Кремљ: Ќе добие шлаканица од народот

Рускиот амбасадор во Британија: Русија сè уште не почнала сериозно да војува во Украина

Русија уништи неколку беспилотни летала кои се упатија кон нафтена рафинерија, соопштија властите

Горан Наумовски