ВИДЕО: Извлечено возилото од водите на Вардар

Од:

Извлечен е автомобилот од водите на Вадар. Станува збор за автомобил „фолксваген поло“. Во извлеченото возило немало никој, но и натаму не е непознато како паднало во реката.

Во извлекувањето учествуваа МВР и екипа на скопската Противпожарна единица. Тие повеќе од половина час го вадеа возилото.

Околу местото има и новинарски екипи, како и граѓани штп шетале на кејот.

Би можело да ве интересира

Двајца повредени при судар на камион и возило на МВР

Ана Ололовска

Две лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Ана Ололовска

Пешак тешко повреден во сообраќајка во Тетово

Ана Ололовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска