Експлозија во близина на железничка станица во Минхен

Од:

Силна експлозија се случила во близина на фреквентната железничка станица во германскиот град Минхен, соопшти германската полиција.

Експлозијата се случила за време на градежни работи во близина на станицата Донерсбергербрике.

Германскиот Билд јавува дека три лица се повредени, од кои едно потешко. Тресокот се слушна на неколку километри.

Според Билд, експлодирала бомба од Втората светска војна.

Полицијата ја опколила областа и потврди дека експлодирала бомба.

Би можело да ве интересира

Замрзнат дожд падна во Минхен, замрзнати писти на аеродромот, сите летови одложени

(ВИДЕО) Хаос во Минхен: 30.000 куфери расфрлани низ аеродромот

А1он

Климатски активисти ги блокираа аеродромите во Минхен и во Берлин

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Гостите на Октоберфест во Минхен скокаа од радост кога ја слушнаа „Каљинка“

Горан Наумовски

Германија и Израел денеска ќе одбележат половина век од нападот на ЛОИ во Минхен

А1он

Германската Влада ќе им плати отштета на семејствата на жртвите од масакрот во Минхен 1972