zikica tasevskir

Спорт

Жикица Тасевски е нов тренер на Работнички

Работнички го назначи Жикица Тасевски за нов шеф на стручниот штаб.  Тој доаѓа на местото на Ѓоре Јовановски, кој спогодбено го раскина договорот со клубот