zemjotres turcija i sirija

Свет

Драстично зголемување на бројот на жртвите во земјотресот: Затрупаните ќе ги бараме со недели

А1он
Бројот на загинати во земјотресот кој ги погоди Турција и Сирија надмина 8.700 лица. Се очекува бројот да се зголемува бидејќи мултинационалните спасуваќки тимови продолжуваат
Свет

ВИДЕО: Водителка се расплака за време на пренос во живо поради смртта на турскиот голман

А1он
Водителката се расплака во програмата во живо додека тренерот Јилмаз Вурал зборуваше за смртта на голманот на турската Малатијаспор, Ахмет Ејуп Туркаслан, кој имаше 28
Свет

ВИДЕО: Ова е бебето што се роди под урнатините – Неговата мајка го донесе на свет и почина

Анита Петровска Рајковиќ
Новородено бебе е спасено од урнатините во северна Сирија, откако силен земјотрес ја погоди земјата. Снимката од спасувањето на бебето го обиколи светот. Бебето е
Свет

Претставник на УНИЦЕФ: Болниците во Сирија се преоптоварени

А1он
Болниците во Сирија погодена од земјотресот се преполни, изјави за Си-Ен-Ен претставничката на УНИЦЕФ во Алепо, Ангела Керни. Керни рече дека болниците се полни со