zakon za abortus

Свет

Бајден ја потпиша втората извршна наредба за заштита на правото на абортус

А1он
Американскиот претседател, Џо Бајден, вчера изјави дека Врховниот суд и републиканците немаат поим за моќта на жените, откако тој ја потпиша втората извршна наредба чија
Македонија

ДОМ: Жената има право самостојно да одлучува дали, кога и колку деца ќе роди

А1он
На собраниската јавна расправа за Законот за прекинување на бременоста, претседателката на зелената партија ДОМ и пратеничка, Маја Морачанин образложувајќи ја поддршката за Законот, истакна