vucik

Регион

Вучиќ – Лајчак: Ќе работиме на обнова на дијалогот, помош во борбата со пандемијата

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска оствари телефонски разговор со специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот Белград-Приштина и регионални прашања на Западен Балкан, Мирослав Лајчак, во
Регион

Вучиќ смета дека вонредната состојба во Србија ќе биде укината кон крајот на април или во мај

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска истакна дека вонредната состојба во Србија веројатно ќе биде укината кон крајот на април или во мај, но нагласи дека
Регион

„Блиц“: Вучиќ поради болест ги откажа најавените активности

А1он
Српскиот претседател Александар Вучиќ поради болест не присуствува на денешните собири со кои се одбележува 20-годишнината од бомбардирањето на авионите на НАТО на зградата на
Регион

ВИДЕО: Во Белград денеска се очекуваат 170.000 луѓе за поддршка на Вучиќ

А1он
Пред српскиот парламент, се привршуваат подготовките за денешниот собир во кампањата “Иднината на Србија”. Голема бина е поставена пред парламентот, како и три големи LED-екрани.
Регион

Стефановиќ: Вучиќ сакаше да се обрати, но се откажа поради малиот број луѓе

А1он
Министерот за внатрешни работи на Србија Небојша Стефановиќ, вечерва изјави дека српскиот претседател Александар Вучиќ имал намера да им се обрати на собраните луѓе на
Регион

Вучиќ за опозицијата: Нападнале советници, денеска освен викање и дерење нема да постигнат ништо

А1он
Претседателот на Србија, Александар Вучиќ рече дека не очекува ништо посебно од денешниот протест на опозицијата. Тој вели дека неговите политички противници „не трпат” демократија,
Регион

Нови Сад: Претепани двајца Албанци, Вучиќ со остра осуда

Двајца албански тинејџери биле претепани во Нови Сад, по што едниот е во животна опасност. Четворица непознати напаѓачи, во ноќта сабота спрема недела ги нападнале
Регион

Вучиќ за предупредувањето на Јункер: Не отфрлам дека ситуацијата на Балканот ќе биде како во 1990-тите

Српскиот претседател Александар Вучиќ, коментарјќи ја вчерашната  изјава на претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер дека на Западен Балкан му се заканува сценарио од
Регион

Вучиќ: Ќе барам поддршка од Путин, верувам дека ќе ја добијам

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, допатува во Москва, каде што утре ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин. „Дојдов да барам поддршка за Србија, верувам