vrba

Култура

„Врба“ на Манчевски го отвора Филмскиот фестивал во Кјото

А1он
Филмот „Врба“ на најтрофејниот македонски режисер Милчо Манчевски, на 22 јануари ќе го отвори 13. Меѓународeн филмски фестивал Историка во Кјото, Јапонија. Манчевски ќе биде
Uncategorized

„Врба“ на Манчевски го отвора Балканскиот филмски фестивал во Рим

А1он
Новиот филм „Врба“ на македонскиот режисер Милчо Манчевски вечер го отвора Балканскиот филмски фестивал во Рим, Италија. Освен проекцијата на „Врба“, Манчевски ќе има и
Култура

„Врба“ на Милчо Манчевски добитник на наградата за најдобар филм на њујоршкиот фестивал „Стони Брук“

А1он
Жирито беше трогнато од артистичката длабочина на филмот, кој предизвика бурни емоции кај публиката, пишува њујоршкиот фестивал „Стони Брук“, на кој филмот „Врба“ на режисерот
Култура

Врба“ на Mанчевски почнува да се емитува на HBO Go

А1он
Филмот „Врба“ на режисерот Милчо Манчевски утревечер во 20.30 часот филмот ќе има премиера на најреномираната стриминг платформа за прикажување филмови Ејч-Би-О Гоу (HBO Go)
Култура

„Врба“ на Манчевски вечерва премиерно во Романија, следниот месец во Кина

А1он
Филмот „Врба“ на Милчо Манчевски вчеравечер имаше романска премиера, на најстариот и најголем интернационален фестивал во државата – „Трансилванија“ во Клуж-Напока. -Ова е еден од