vraniskovski

Македонија

Протест во Вашингтон за ослободување на Вранишковски

А1он
Мала група на иселеници во четвртокот, пред македонската амбасада во Вашингтон, одржале мирен протест на кој било побарано ослободување на расчинетиот владика Јован Вранишковски. Според
Македонија

Вранишковси и членови на ПОА осомничени дека переле пари

А1он
Расчинетиот свештеник Јован Вранишкови и 18 негови следбеници се осомничени дека переле пари преку невладина организација, купувајќи недвижен имот. Полициксата истрага утврдила дека Вранишковски сакал
Македонија

Уапсени соработниците на Вранишковски

А1он
Полицијата изутрината беше во нова акција за целосно расчистување на криминалот направен од Јован Врнишковски. Приведени се десетина лица сите блиски соработници на Вранишковски, а