viskovic

Регион

Вишковиќ доби мандат за состав на новата влада на Република Српска

А1он
Досегашниот премиер на Република Српска, Радован Вишковиќ, денеска е избран за нов мандатар за состав на владата на овој ентитет во БиХ. Од 16 министерства,