vakcinacija mkd

Македонија

Од Србија стигна втората доза за вакцинираните со „спутник В“, вкупно 20.000

Маја Илиевска-Пачемска
Втората доза за вакцинираните со „спутник В“ стигна во Скопје. Од Министерството за здравство велат дека изминативе неколку дена стигнале вкупно 20.000 дози од руската
Македонија

Скокна интересот за вакцинација, пријавени се 207.332 лица

Маја Илиевска-Пачемска
Последниве девет дена на електронскиот систем за вакцинација против Ковид – 19 се пријавиле над 25.000 граѓани. На страницата kovid19vakcinacija.mk до денес се пријавени 207.332
Македонија

Штипската сала „Јордан Мијалков“ ќе биде центар за имунизација во источниот регион

А1он
Жителите на источниот регион масовно ќе се имунизираат во спортската сала „Јордан Мијалков“, која е на Универзитетот „Гоце Делчев“, а се наоѓа во штипската населба