ubieni kucinja

Македонија

МВР: Ќе биде поднесена соодветна пријава за мажот кој уби седум кучиња во Струга

А1он
Полицијата од Струга извести дека е извршен службен разговор со 62-годишниот М.З. од село Ливада, струшко. Тој се сомничи дека во периодот од 6.45 до