triglav

Свет

Евакуирани се планинарите кои останаа заглавени во Националниот парк Триглав

А1он
120 планинари кои беа заглавени во долината Крма во Националниот парк Триглав во Словенија, беа успешно евакуирани. Поради невремето што во средата попладне ја зафати