trgovski

Магазин

(ВИДЕО) Исплови првиот кинески крузер: Бродот има 16 ката, парк со палми и трговски центар

А1он
Првиот брод за крстарење изграден во Кина денеска тргна од Шангај на своето прво патување. Ова го симболизира напредокот на земјата во секторот бродоградба, во