tomislav tomasevic

Регион

Српскиот патријарх му го честита изборот на новиот загрепски градоначалник со стихови од „Азра“ и „Индекси“

А1он
Српскиот патријарх Порфирије му ја честиташе изборната победа на новиот градоначалник на Загреб, Томислав Томашевиќ, со порака во која цитира стихови од прочуениот загрепски рок-кантавтор
Регион

Томислав Томашевиќ е нов градоначалник на Загреб

А1он
Новиот градоначалник на Загреб, Томислав Томашевиќ од зелено-левичарската коалиција „Можеме“, синоќа изјави дека гордо ќе го предводи градот кон подобра иднина, барајќи од граѓаните трпение,