teroristicki napad vo moskva

Свет

Чеченецот уапсен за терористичкиот напад во Москва почина во притвор

А1он
Маж од Чеченија, кој беше приведен под сомнение дека е вмешан во терористички напад во концертна сала во Москва, почина неколку часа по апсењето. Таиса
Македонија

Осуда од Советот на амбасадори на терористичкиот напад во Москва

А1он
Македонскиот Совет на амбасадори се придружува кон општата осуда на грозоморниот терористички чин во концертната дворана близу Москва извршен минатиот петок, во кој настрадаа или
Свет

Захарова: ИСИЛ не можеше да го изврши масакрот, се знае кој е

А1он
Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, рече дека е „исклучително тешко да се поверува“ дека Исламската држава има капацитет да изврши напад
Свет

Путин: Знаеме кој го изврши теророт, нас не интересира наредбодавецот

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин одржа средба со своите најблиски соработници во врска со терористичкиот напад што се случи во петокот вечерта во Москва во концертната
Свет

(ВИДЕО) Објавени снимки на терористите: На едниот му недостасува уво, на другиот око, третиот е во инвалидска количка

А1он
Објавени видео снимки од четворицата директно обвинети од Русија дека го извршиле масакрот во концертната сала во Москва, а од кои се гледа дека биле
Свет

Кои се обвинети за нападот во Москва? Еден има само 19 години, повеќето се родители

А1он
Русија во неделата обвини четворица мажи вклучени во нападот на Крокус Сити Мол на 22 март во предградието на Москва. Исламската држава, пак, ја презеде
Свет

Медведев: Сите вклучени во масакрот мора да умрат, убијте ги сите

А1он
Поранешниот руски претседател Дмитриј Медведев повика да бидат убиени вооружените лица и сите други вклучени во масакрот во петокот во близина на Москва. Масакрот предизвика
Македонија

Сочувство од Бигорската Обител по немилиот настан во Русија

А1он
Свештената Бигорска Обител, со својот Старец, Епископ Антаниски г. Партениј изрази длабоко сочувство по немилиот настан во Москва, во кој животот го загубија 145 лица,
Свет

ВИДЕО: Се појави снимка од испитувањето на еден од терористите

А1он
Бруталното сослушување на терористот е снимено на камера и поставено на мрежите. Еден од осомничените по апсењето признал дека учествувал во терористичкиот напад на концертната
Македонија

Левица изрази сочувство до жртвите на терористичкиот напад во Москва и нивните семејства

А1он
Светската и македонската јавност се згрозени од терористичкиот напад, кој се случи минатата ноќ во Москва. На крајно умоболен, суров и грозоморен начин беа убивани