tabanovce

Македонија

Затворен граничниот премин Табановце

А1он
Поради дефект на систем за електрична енергија граничниот премин Табановце на македонско-српската граница е затворен, соопшти вечерва АМСМ. Засега нема информации кога граничниот премин ќе
Македонија

Откриена стока украдена од прифатно транзинтиот центар Табановце

А1он
Кумановската полиција при претрес на три куќи во селото Табановце открила поголема количина на разновидна стока наменета за широка потрошувачка, за која е утврдено дека
Македонија

Царина запленила 16.000 евра и 213.000 чешки круни

А1он
Македонската царина во текот на изминатата недела во два одвоени случаи на граничниот премин Табановце запленила 16.000 евра и 213.000 чешки круни. Во првиот случај,
Македонија

Граничниот премин Табановце ќе се проширува, времен сообраќаен режим

А1он
Царинската управа денеска соопшти дека граничниот премин Табановце во следниот период ќе се реконструира поради што ќе биде воспоставен времен сообраќаен режим и ќе биде
Македонија

Руската примабалерина Колесникова го посети Транзитниот центар Табановце

А1он
Руската примабалерина Ирина Колесникова, денеска го посети Транзитниот центар Табановце каде што оставри средби со бегалците и мигрантите. Таа нагласи дека не е политичар, но
Македонија

Шест лица заболени од шуга, две од варичела во транзитниот центар Табановце

А1он
 Шест лица сместени во транзиниот центар Табановце се заболени од шуга, а две лица се заболени од варичела, изјави денеска доктор Јадранка Стаменковска, епидемиолог од
Македонија

На Табановце спречен шверц на 4,5 кг марихуана

А1он
Царинските службеници од Одделението за оперативни работи вчера на граничниот премин Табановце спечија обид за шверц на околу 4,5 килограми марихуана. – При детална контрола, извршена
Македонија

Спречен обид за криумчарење 13 килограми марихуана на Табановце

А1он
Царинската управа синоќа спречи обид за криумчарење на 13 килограми марихуана на излез од граничниот премин Табановце, соопшти денеска директорот на Царинската управа, Ванчо Каргов.