stacionar

Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Ужасни маки на кучиња во српски стационар, си ги јадат сопствените малечки

А1он
Српската јавност е згрозена од денеска објавените снимки од стационар за кучиња кај Крагуевац, на кои се гледа како стотици животни умираат во најстрашни маки,
Македонија

На активистка од Штип по објава на “Фејсбук“ и тропнала полиција на врата

Габриела Димковиќ-Мишевска
Граѓанската активистка Милка Докузова влезе во војна со локалните власти кога на својот фејсбук-профил објави фотографии и коментар за лошата состојба во стационарот за кучиња