spanijia

Свет

Во Шпанија се подготвува нова вонредна состојба за да се спречи ширењето на Ковид-19

А1он
Шпанскиот премиер Педро Санчез свика итна седница на Владата денеска за да подготви нова вонредна состојба со цел да се запре повторното ширење на новиот