sovetnic

Македонија

Арсовска до вмровските советници: Хипокризија, ако шпицниот градоначалник вели ќе ја поддржите програмата, не подметнувајте

Кристијан Ландов
Нови препирања во Советот на Град Скопје. Градоначалничката Данела Арсовска и контрираше на Марија Андоновска, советничка на ВМРО-ДПМНЕ. Андоновска порача дека мора да се работи,