soobrakaj

Македонија

Можни одрони на повеќе патни правци, намалена видливост кај Страцин

А1он
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, во зимски услови, по претежно влажни коловози. Слаби врнежи од снег се
Македонија

Возете внимателно можни одрони на патиштата

А1он
Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата попладнево се одвива непречено, во зимски услови, наместа по влажни коловози. Поради ниските температури можна
Регион

Нормализиран железничкиот сообраќај со Грција

А1он
Железничкиот сообраќај со Грција од полноќ е нормализиран, по дводневниот штрајк на грчките железничари. Од Царинската испостава во Гевгелија информираат дека железничкиот сообраќај се одвива
Македонија

Голомразица и кашест снег на некои коловози, возете внимателно

А1он
Според најновите информации од ЈП Македонија пат, сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци низ државата се одвива непречено, во зимски услови, на места