slavjanka petrovska

Македонија

Ковачки: Петровска го наследи трулиот систем на Шекеринска и во истиот добро се вклопи

А1он
Министерот за одбрана, Славјанка Петровска, во стилот на нејзината претходничка Шекеринска, ја лаже и јавноста и војниците. Држат фамозни прес конференции на почеток на година,
Македонија

Ковачки: Петровска и семејството се со пријавено живеалиште во луксузната хациенда на Радишанска

А1он
Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки ја обвини министерката Славјанка Петровска дека крие луксузна хациенда со базен во Радишани. Тој рече дека Петровска лажела дека не
Македонија

Ковачки: Стани Славјанка дај си оставка

А1он
Славјанка Петровска и нејзиното семејство имаат пријавено живеалиште во хациендата со базен која mинистерката за одбрана ја крие вели пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Драган Ковачки. –
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Попусти се сите обиди за дефокус, Петровска бега од вистината – доставуваме докази

А1он
Славјанка Петровска видно вознемирена од фактите изнесени на денешната прес конференција заборави да каже дали таа според место на живеење е евидентирана на ул. Радишанска
Македонија

Петровска за луксузната хациенда со базен: Ковачки има рок од 24 часа да се извини, во спротивно ќе тужам, а парите ќе ги донирам на жртвите од владеењето на Никола Груевски

Маја Илиевска-Пачемска
Министерката за одбрана Славјанка Петровска најави дека ќе го тужи Драган Ковачки од ВМРО – ДПМНЕ кој денес ја обвини дека во анкетниот лист не
Македонија

Ковачевски – Пич: Македонија придонесува во регионалната и европската стабилност

А1он
Премиерот Димитар Ковачевски, придружуван од министерката за одбрана, Славјанка Петровска, се сретна со Сер Стјуарт Пич, специјален претставник на Обединетото Кралство за Западен Балкан, придружуван
Македонија

Ковачки: Втор ден молк од Министерството за одбрана за украдените доверливи документи

А1он
Втор ден Министерството за одбрана молчи за украдените класифицирани документи и за украдените компјутери на кои имало строго доверливи документи. бГолем срам е министерство за
Македонија

Ковачки: Од Министерството за одбрана украдени класифицирани документи и компјутери со строго доверлива содржина

А1он
Повторно грабеж во Министерството за одбрана. И после 2 години од грабежот во централата на МО кога беа украдени униформи и друга опрема, случај кој
Македонија

Петровска: Одлуката за воена помош за Украина ја донесовме како самостојна држава

А1он
Одлуките за донација на воена помош и вооружување за Украина се одлуки на суверена и самостојна држава, без оглед на тоа што сме членка на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Петровска да одговори дали Мајорот Д. П. од струмичко е официрот вратен од мисија затоа што немал НАТО сертификат

А1он
Петровска да одговори дали Мајорот Д. П. од струмичко е официрот вратен од мисија затоа што немал НАТО сертификат, и кој лобирал тој да биде