slavi trifonov

Регион

Трифонов потврди дека го напуштиле седум пратеници од неговата партија „Има таков народ”

А1он
Лидерот на партијата „Има таков народ“ Слави Трифонов на Фејсбук напиша дека добил информација дека седум пратеници од неговата партија ќе ја напуштат неговата пратеничка
Регион

Лидерот на бугарската партија „Има таков народ“ најави повлекување на министрите од владата

А1он
Лидерот на бугарската политичка партија „Има таков народ“, Слави Трифонов денеска изјави за локални медуми дека ги повлекува министрите од таа партија кои се во
Регион

Ако не се врати здравиот разум, ќе мораме на нови избори, вели бугарскиот политичар Трифонов

А1он
Ако не се врати здравиот разум, ќе се одржат предвремени избори, ова го напиша лидерот на „Има таков народ“ (ИТН) Слави Трифонов на својата страница
Регион

„Има таков народ” ги почнува преговорите за нова бугарска Влада

А1он
Најбројната политичка партија во новоизбраниот бугарски Парламент, „Има таков народ“, ги почнува преговорите и консултациите за формирање влада. Како што јави дописникот на МИА од
Регион

Слави Трифонов го повлече кандидатот за премиер од неговата партија

А1он
Слави Трифонов, лидерот на партијата „Има таков народ“, која победи на парламентарните избори во Бугарија, на својот фејсбук-профил напиша дека ден по изборите на 12
Регион

Слави Трифонов го објави предлог-кабинетот на „Има таков народ“

А1он
„Има таков народ“ го предлага Николај Василев за премиер. Слави Трифонов денеска објави дека ИТН ќе преземе одговорност за владата и ќе предложи независен кабинет,
Регион

Скопје да ги исполни условите, инаку нема преговори за ЕУ, вели фаворитот на бугарските избори, Слави Трифонов

А1он
Република Северна Македонија не може да ги започне преговорите за членство во ЕУ без да ги исполни потребните услови, изјави денеска на предизборен митинг шоуменот
Регион

„Не сум страшливец“ – му порача Слави на Бојко

А1он
Во видео коментар на Фејсбук, лидерот на партијата „Има таков народ“, Слави Трифонов, кој го врати мандатот за формирање нова влада, го повтори ставот дека
Регион

Бугарија очекува стабилна влада формирана од партијата на Трифонов

А1он
Бугарија ќе има стабилна влада, поддржана од сите парламентарни сили во новиот 45-ти Парламент, формирана од второпласираната партија на парламентарните избори „Има таков народ“ на