skopje na tocak

Македонија

Скопје покажа дека е град за велосипеди – Околу 2.000 пријавени на Скопје на точак!

А1он
Околу 2.000 луѓе беа пријавени на Скопје на точак. Тие ги возеа своите велосипеди на караванот кој се одржува втора година по ред. Скопје покажа
Спорт

Од денеска пријавување за „Скопје на точак“, караванот на 3 ноември

А1он
Од денеска сите заинтересирани може да се пријават за учество за велосипедскиот караван „Скопје на точак“. Илјадници велосипеди биле дел од Скопје во 1960-те години.
Спорт

Над 1.700 велосипедисти направија круг низ градот во склоп на караванот Скопје на точак

А1он
Над 1.700 луѓе излегоа со своите велосипеди во склоп на караванот Скопје на точак. Истиот е под покровителство на Град Скопје и е организиран од
Македонија

Велосипедскиот караван „Скопје на точак“ в недела

А1он
Сојуз на спортови на Скопје под покровителство на Град Скопје в недела, во 11:00 часот, го организира велосипедскиот караван „Скопје на точак“ со партнерите „Бајк