sisevo

Македонија

Фатен скопјанецот кој фрли куче од мост во река, ќе се гони кривично

А1он
Фатен е скопјанецот кој фрли куче од мост во река, информираат од Министерството за внатрешни работи. „На 16.12.2021 на Граничен премин Табановце, полициски службеници го
Македонија

„Водовод“ исклучуваше диви приклучоци на мрежата во Глумово, Шишево и Сарај

А1он
ЈП „Водовод  и канализација“ исклучи диви приклучоци на водоводната мрежа во Глумово, Сарај и Шишево и против сите покрена прекршочни пријави, соопшти претпријатието. Акциите за