silva

Спорт

Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

А1он
Дефанзивецот на Челзи, Тијаго Силва може да го продолжи договорот со клубот од Лондон. Според Фабрицио Романо, 37-годишниот фудбалер е подготвен и отворен за преговори.
Македонија

Португалците се вадат: Државната секретарка згреши, македонскиот јазик е дефиниран согласно Уставот

А1он
Министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва ги коментираше последните случувања околу содржината на португалскиот предлог за надминување на спорот меѓу Скопје и