silva

Спорт

Сити двојно му ја зголеми платата на Силва

А1он
Премиерлигашот Манчестер сити одлучи да го награди својот играч за врска Бернардо Силва за одличните настапи оваа сезона преку значително зголемување на годишната плата, јавија
Спорт

Силва е подготвен да го продолжи договорот со Челзи до 2023 година

А1он
Дефанзивецот на Челзи, Тијаго Силва може да го продолжи договорот со клубот од Лондон. Според Фабрицио Романо, 37-годишниот фудбалер е подготвен и отворен за преговори.
Македонија

Португалците се вадат: Државната секретарка згреши, македонскиот јазик е дефиниран согласно Уставот

А1он
Министерот за надворешни работи на Португалија Аугусто Сантош Силва ги коментираше последните случувања околу содржината на португалскиот предлог за надминување на спорот меѓу Скопје и