siluvanje

Македонија

Кривична пријава за 43-годишен скопјанец за силување малолетничка

А1он
СВР-Скопје со кривична пријава до надлежното Основно јавно обвинителство-Скопје го предаде лицето С.К. (43) од Скопје поради основано сомнение дека сторил кривично дело „силување“ предвидено
Свет

Силувано 7-годишно девојче во училишен тоалет во индиската држава Гоа

А1он
Седумгодишно девојче е силувано во училишниот тоалет во индиската држава Гоа, пренесоа француските медиуми. Злосторството е извршено во градот Васко да Гама. Се смета дека насилникот
Македонија

Скопјанец осомничен за полов напад врз малолетник

А1он
СВР-Скопје денескасо кривична пријава до надлежното Основно Јавно обвинителство – Скопје го предаде  С.Ј. (22) од Скопје, осомничен дека сторил кривично дело „полов напад врз малолетник