shuto orizari

Македонија

Пендаровски во Шуто Оризари: Сите заедно да го славиме Меѓународниот ден на Ромите во европска држава

А1он
Стево Пендаровски, заедничкиот кандидат на граѓаните и на 30 политички партии денеска, на Меѓународниот ден на Ромите беше на трибина во Шуто Оризари. Тој посочи
Македонија

Елвис Бајрам заработи прекршочна пријава

Виктор Јованов
Министерството за внатрешни работи инфoрмирaше декa случајот кoј пред двa денa се случи вo Шутo Оризaри кoгa вo тепaчкa помеѓу две групи нaстрaдa кaндидaтoт за