sergej trifunovic

Магазин

Уапсен е актерот Сергеј Трифуновиќ

А1он
Инспекторите на Четвртото одделение на белградската полиција, вечерва наводно го привеле актерот Сергеј Трифуновиќ откако кај него пронашле неколку грама недозволени супстанци. Трифуновиќ наводно бил
Магазин

ВИДЕО: Сергеј Трифуновиќ добри забрана за влез во Шенген зоната

А1он
По апсењето на Сергеј Трифуновиќ во Хрватска, актерот ден подоцна се огласи преку својот Инстаграм профил и упати низа навреди кон сплитските полицајци, поради што
Магазин

Сергеј Трифуновиќ е уапсен во Сплит, заврши во Судот за прекршоци

А1он
Сплитските полицајци го приведоа познатиот актер Сергеј Трифуновиќ. Тој денеска го шеташе своето куче во Каштелa, па им пречеше на граѓаните кои го пријавија, пишува
Регион

После сообраќајка на Врачар: Актерот Сергеј Трифуновиќ приведен поради дрога

А1он
Во белградската населба Врачар се случила сообраќајка помеѓу моторцикл управуван од актерот Сергеј Трифуновиќ и автомобил. Во несреќата нема повредени, но причинета е материјална штета.