sarkozi

Свет

Саркози се појави на суд за да одговара за корупција, рочиштето одложено

А1он
Поранешниот претседател на Франција Никола Саркози денеска кратко се појави пред судот во Париз со цел да се соочи со обвинувањата за корупција, но судиите
Свет

Главниот сведок во аферата за финансирањето на предизборната кампања на Саркози ја повлече изјавата

А1он
Еден од главните сведоци на обвинителството против поранешниот француски претседател, Никола Саркози, во истрагата за сомненијата за либиското финансирање на неговата претседателска кампања во 2007
Свет

Саркози ако биде избран за претседател на Франција, ќе организира два референдумот – за имиграција и за безбедност

А1он
 Поранешниот француски претседател Никола Саркози изјави дека ако стане повторно претседател на Франција на изборите следната година, ќе организира два референдуми – за имиграција и